כבר נכנסת, לא תתקשר?

03-9676068‬

כבר נכנסת, לא תתקשר?

03-967606803-9676068‬

050-7719235


עורך דין פיטורי אישה בהיריון - הגבלת פיטורים בהריון- חוק עבודת נשים

מדובר בחוק קוגנטי (מחייב) אשר מטרתו היא לא להעניק לנשים זכויות יתר בשל היותן נשים, אלה זהו חוק מגן אשר מטיל על המעסיק איסורים רבים בכל הקשור לנשים עובדות כאשר עיקרו הוא הגבלת פיטורים.

סעיף 9 א לחוק אוסר על מעסיק לפטר אישה אשר המצויה בהריון ללא שניתן לו היתר מאת הממונה על עבודת נשים במשרד העבודה והרווחה- חשוב להדגיש שאין זה משנה מהי הסיבה שבשלה מעוניין המעסיק לסיים את יחסי העבודה תמיד יהיה עליו לקבל היתר וככל שלא יקבל את היתר אין באפשרותו לסיים את יחסי העבודה. אם נפגעו זכויותייך - פני לעו"ד עכשיו

מטרתו של היתר זה, הוא לוודא שרצונו של המעסיק לסיים את יחסי העבודה עם העובדת נובע משיקולים עניינים בלבד ולא בשל  ההריון, לכן גם במקרים בהם המעסיק מזמן את העובדת לשימוע לפני פיטורים מסיבה עניינית ונודע לו במהלך השיחה שהעבודת מצויה בהריון מחויב המעסיק לקבל היתר לצורך סיום יחסי העבודה.

הגנה מפני פיטורים חלה גם במהלך עשרים ושש שבועות לאחר תום תקופת ההריון במהלכם לא ניתן לסיים עם העובדת את יחסי העבודה  ושישים  יום נוספים לאחר שובה של האישה לעבודתה.

כפי שכבר הזכרנו לעיל, מדובר בחוק מגן, וכחלק מהיות חוק מגן במקרים בהם המעסיק הפר את הוראות החוק ישנם סנקציות כנגד המעסיק הן במישור הפלילי כדוגמאת מאסר וקנס והן במישור האזרחי כדוגמאת פיצוי כספי בשווי 150% משכר אשר הייתה זכאית לו בעבור התקופה המוגנת מרגע הפיטורים ועד 60 יום לאחר תום תקופה חופשת הלדיה ובנוסף לתשלום פיצוי בגין נזק שאינו ממוני בהתאם לשיקול בית הדין לעבודה.

ליצירת קשר עם עורך דין פיטורי אישה בהיריון  יניב חקימוביץ מלאו את הפרטים בטופס המצורף מטה >>
לפרטים וייעוץ התקשרו:
03-9676068

או השאירו פרטים:
בניית אתרים 2all