כבר נכנסת, לא תתקשר?

03-9676068‬

כבר נכנסת, לא תתקשר?

03-967606803-9676068‬

050-7719235


עו"ד לנפגעי עבודה - החמרת מצב

החמרת מצב הנה הגדרה כוללת להחמרה במצבם הרפואי של נפגע עבודה, והיא מתייחסת לכל שינוי שחל לרעה במצבו הבריאותי. במקרים בהם קיימת החמרה במצבו הבריאותי של העובד, הוא יהא זכאי לבקש קביעה מחודשת בנוגע לדרגת נכותו.
 
קביעה מחודשת זו תינתן אך ורק במקרים בהם מגיש הבקשה הנו נכה מעבודה בעל דרגת נכות קבועה (דרגת נכות בשיעור של 20% ומעלה), ובתנאי שחלפו שישה חודשים מיום התייצבותו בפני וועדה רפואית אשר דנה בדרגת נכותו. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם ניתן לדון בקביעה מחודשת של דרגת הנכות מבלי להמתין שישה חודשים, וזאת במקרים בהם רופא מוסמך מטעם המוסד לביטוח לאומי הורה על כך.
 
חשוב לדעת: דיון מחודש בנוגע לדרגת הנכות יתקיים אך ורק במקרים בהם הוכח (באמצעות מסמכים רפואיים) כי קיים קשר ישיר בין החמרת המצב הרפואי לבין תאונת העבודה בה העובד היה מעורב.
 
ההחלטה בנוגע לשינוי דרגת הנכות בגין החמרה במצב הרפואי מתקבלת על ידי הוועדה הרפואית המוסמכת לצורך כך מטעם המוסד לביטוח לאומי. הדרך לאותה וועדה עוברת תחילה דרך הרופא התעסוקתי או רופא המשפחה המאשר באמצעות מסמכים רפואיים כי חלה החמרה במצבו של הנפגע, ולאחר הגשת טופס תביעה מטעם הנפגע לביטוח לאומי.
טופס זה הינו טופס ביטוח לאומי 228 והוא מכונה: תביעה לדיון מחודש לפי תקנה 36 –החמרה במצב.
עם מילוי הטופס והגשתו, מגיש הבקשה נדרש לצרף מסמכים רפואיים המעידים על החמרה במצבו הרפואי - בריאותי.
 
חשוב לדעת: מוסד הביטוח לאומי רשאי לזמן בכל רגע נתון את מקבלי קצבאות הנכות מעבודה לוועדה רפואית מחודשת, וזאת לצרכיי הערכת דרגות הנכות מחדש. ברוב המקרים, זימון מטעם המוסד לביטוח לאומי נועד להפחתת הקצבאות, או לחלופין, ביטול הקצבה.

 ליצירת קשר עם עו"ד לנפגעי עבודה יניב חקימוביץ מלאו את הפרטים בטופס המצורף מטה >>
 
עוד לנפגעי עבודה - החמרת מצב
לפרטים וייעוץ התקשרו:
03-9676068

או השאירו פרטים:
טואול - בניית אתרים